KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 6082549
*
nr 608 2549
Anders Heller
(f. 1904), Sverige
Etsning, Anders Heller, läsande pojke, 25x32
Anders (Andor) Heller, svensk bildkonstnär född i Ungern 1904.
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 november 2009
kl 19:27:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/10 22:26:39
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Anders Heller
Anders (Andor) Heller, svensk bildkonstnär född i Ungern 1904.
Läs mer om Anders Heller
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders heller etsning etsningar grafik läsande pojke svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9295 Etsning
Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Sverige. GÃ¥rdsmot..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:42
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57
-
3267 Etsning
Vatikanen, eftertryck. Bildmått: 42x62 cm, yttermå..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:38
-
3036 Etsningar
2 st, Nils Emil Ancker, Signerad. Bildmått: 25x33 ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:21
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:42
-
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:08
*
Anders Heller
Anders (Andor) Heller, svensk bildkonstnär född i Ungern 1904.
Läs mer om Anders Heller
nr 608 2549
Anders Heller
(f. 1904), Sverige
Etsning, Anders Heller, läsande pojke, 25x32
Anders (Andor) Heller, svensk bildkonstnär född i Ungern 1904.
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 november 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/10 22:26:39 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Anders Heller
Anders (Andor) Heller, svensk bildkonstnär född i Ungern 1904.Läs mer om Anders Heller
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders heller etsning etsningar grafik läsande pojke svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9295 Etsning
Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Sverige. GÃ¥rdsmot..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:42 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57 -
3267 Etsning
Vatikanen, eftertryck. Bildmått: 42x62 cm, yttermå..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:38
-
3036 Etsningar
2 st, Nils Emil Ancker, Signerad. Bildmått: 25x33 ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:21 -
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:42 -
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:08